Na czym polega leasing pracowniczy?

leasing pracowniczy

Leasing kojarzy nam się przede wszystkim wygodną dla przedsiębiorców metodą finansowania m.in. samochodów, rzadko jednak używamy tego terminu w kontekście pracowników. A jednak to właśnie leasing pracowniczy jest obecnie coraz częściej stosowany przez firmy, które prężnie się rozwijają, borykają się z problemem braków kadrowych lub szukają różnych sposobów na oszczędności.

W tym artykule wyjaśnimy, na czym właściwie polega leasing pracowniczy i jakie korzyści wynikają z tej formy zatrudnienia pracowników.

Specyfika leasingu pracowniczego

Leasing pracowniczy jest formą wynajmu pracowników przez jedną firmę na rzecz drugiej. W praktyce wygląda to tak, że pracownik jednej firmy wykonuje obowiązki u innego pracodawcy przez okres ustalony w porozumieniu zawartym pomiędzy stronami. Zatem leasingobiorca wypożycza od leasingodawcy pracowników do wykonania określonej pracy. Oczywiście cały ten proces jest jak najbardziej legalny, uregulowany prawnie i zgodny z wolą pracownika.

Z leasingu pracowniczego wynika szereg niewątpliwych korzyści, dlatego też ta forma pozyskiwania pracowników staje się coraz popularniejsza. Przede wszystkim na leasingu można sporo zaoszczędzić. Jest to zdecydowanie mniej kosztowna metoda niż rekrutowanie nowych pracowników, ich wyszkolenie, a następnie zatrudnienie.

W ostatnim czasie wielu polskich przedsiębiorców musiało borykać się z problemem deficytów kadrowych. W takich właśnie przypadkach pomocny okazuje się leasing pracowniczy osób zatrudnionych zza granicy. Firma LegalWawa specjalizuje się w tym zakresie, zapewniając wsparcie wielu przedsiębiorstwom z różnych branż. Działamy jako certyfikowana agencja pracy, rekrutując i zatrudniając pracowników, którzy w ramach leasingu mogą pracować na rzecz innego pracodawcy.

Co zapewnia leasing pracowniczy?

Firma LegalWawa w ramach usług z zakresu leasingu pracowniczego zapewnia kompleksowe wsparcie odciążające pracodawców od szeregu obowiązków związanych z zatrudnieniem pracowników. W ramach naszej oferty znajduje się m.in.:

  • rekrutacja pracowników
  • selekcja kandydatów najbardziej odpowiadających profilowi pracownika
  • przeprowadzenie wszystkich niezbędnych badań oraz zgromadzenie dokumentów
  • podpisanie niezbędnych umów z pracownikiem
  • opłacanie składek i podatków wynikających z zatrudnienia pracownika
  • w przypadku pracowników z zagranicy dopełnienie wszystkich formalności wynikających z legalizacji pobytu cudzoziemca
  • dopełnienie kwestii księgowych związanych z zatrudnieniem pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *